Amikor először találkoztam az aromaterápia fogalmával, sokáig csak legyintettem rá. Persze gyógynövények, persze finom illatuk van, ami mentálisan jó érzést kelt…na de hogy gyógyászat? Az más kérdés! Ez egészen addig így volt, amíg meg nem ismerkedtem egy bizonyos márkával és azzal a minőséggel, amit képvisel. Ekkor döbbentem rá, hogy a kulcs a gyógynövények hatóanyag tartalmában van. Ahhoz pedig, hogy ezt mérni és biztonsággal használni tudja mindenki, bizony olyan minőségre van szükség. Ezért választottam a Doterrát, és az ő termékeiket gyógyítási eszközömnek! Mondanom se kell, nem bántam meg!
Most pedig összegyűjtöttem 8 olyan olajat, amikkel a legtöbb tapasztalatom volt gyógyításaim során:
Citrom: Ki ne szeretné a friss reszelt citromhéj illatát? Engem mindig a sütögetésekre emlékeztet a nagyival. Olyan volt, mint egy titkos összetevő, amitől minden süti sokkal finomabb, „nagyis” lesz. Ennél azonban jóval többet tud ez a frissítő illatú citrus. Nem véletlenül összetevője számost tisztítószernek! Ugyanis a citrom illóolaj nagyon erős tisztító erővel bír, kívül és belül egyaránt! Felületeken vízkő, és szennyeződés oldó hatását, levegőben párologtatva antibakteriális-antivirális hatását használhatjuk ki. Ezek a pozitívumok pedig belsőleg fogyasztva kiegészülnek(szigorúan kizárólag Doterra olajokra vonatkozóan), műanyag és toxikus anyagok oldásával! Egy kész főnyeremény!
Levendula: Manapság az egyik legelterjedtebb, legismertebb illóolaj és természetes illat a háztartásokban. Kellemes lila színéről és megnyugtató illatáról ismert, ám kevesen tudják, hogy az igazán tiszta, ősi levendula törzsekben kb. 160-féle hatóanyag van, éppen ezért rengeteg pozitív hatása létezik. Idegnyugtató, lazító, erős gyulladáscsökkentő, elősegíti a sebgyógyulást, nagyon jó láz és vérzés csillapító, valamint simaizom görcs oldó. A család kedvence kicsiknél és nagyoknál egyaránt!
Borsmenta: Személyes kedvencem, hűsítő, élénkítő hatása miatt (mivel nem kávézom). A Doterra borsmenta olajának sűrűségét érdemes megtapasztalni, ugyanis egy csepp körülbelül 28 bögre gyógyteának felel meg. Ezen kívül kiváló emésztési problémákra, fejfájásra, légúti problémákra, megfázásra. Enyhíti a viszkető bőrt (pl. szúnyogcsípés). Nyáron pedig az SOS készletem sűrűn fogyó olaja volt, mert hihetetlenül jól hűt, hosszú órákon át.
Teafa: Talán a 2. legismertebb illóolaj az utca embere számára. Az átlag teafát az különbözteti meg attól amivel én dolgozom, hogy gyakorlatilag két külön fajtáról beszélünk. A boltok polcain általában az Amerikába áttelepített fajból kinyert illóolajat találjuk, melynek belső hatóanyag tartalma messze elmarad igazi Ausztrál, ősi rokonától. Nagyon erős antibakteriális, hatása van, ezért belsőleg csak 10 napig szabad fogyasztani. Alapvetően fertőtlenítő, aszpirin jellegű hatása van. Nagyon jó bőrhibák esetén (pl. pattanások), de a gombákkal is kiválóan felveszi a harcot.
Oregánó: Ki hallott már oregánó olajról? Hát én sokáig nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Imádom a pizzán és az olasz ételekben, de ha valaki kóstolta már ezt a típusút, picit mást fog tapasztalni. Szorozza meg 1000-el az eddigi oregánóhoz csatolt ízélményét, mert ez valami hihetetlenül esszenciális kivonat. Éppen ezért nagyon óvatosan is kell kezelni, mert hozzá nem értő kezekben erős maró hatást válthat ki. Jól alkalmazva azonban a legerősebb vírusölő, parazita és gombaölő az illóolajok közül. Legyen szó szemölcsről, mandulagyulladásról, vagy egyéb kellemetlenségről, mindent visz!
OnGuard: Ez az illóolaj keverék a legfontosabb dolog a téli időszakban! Ugyanis, a betegségek félelmetes ellensége! Hihetetlen milyen gyógyulásokat tapasztaltam személyesen is vele, nem véletlenül van külföldön gyógyszer minősítése. A vadnarancs, szegfűszeg, eukaliptusz és rozmaring összetételű olaj keverék az egymást erősítő hatóanyagok segítségével felveszi a versenyt nem csak a hétköznapi, hanem a multirezisztens baktériumokkal, vírusokkal is. Az immunrendszerünk védelme érdekében belsőleg fogyasztva és párologtatva is szedhető. Minden téli betegség esetén ajánlom!
DigestZen: A másik olyan illóolaj keverék, aminek szerintem minden háztartásban ott van a helye a polcon. "Hasdoktornak" is nevezik, nem véletlenül! Már az összetevők is beszédesek: gyömbér, borsmenta, tárkony, édeskömény, kömény, koriander és ánizs. Ezek mindegyike külön-külön is igen ismert az emésztési problémák természetes megoldásaival kapcsolatban, hát még együtt! Legyen szó hasi panaszokról, gyomor problémákról, fertőzésekről, emésztési bajokról, vagy aktív gyomorrontásról, ez az olaj volt a második „csodatevő”, amivel a legtöbbeket sikerült meggyógyítani az éppen aktuális bajából.
Breathe: A harmadik olyan illóolaj keverék, ami nélkül nem szabad elkezdeni egy téli influenza szezont! A légúti megbetegedések és problémákra kifejlesztett olaj összetevőiben is látszik, hogy beveti a „nehéztüzérséget” a betegségek ellen! A kardamom, babér, borsmenta, eukaliptusz, teafa és citrom illóolajoknak köszönhetően nagyon jól oldja a száraz köhögést, segíti felszabadítani a légzést, asztmás és kruppos tünetek esetében pedig villámgyorsan nyugtatja a görcsös állapotot!
Ezeken kívül rengetegféle növényi kivonat és olaj létezik, ám nagyon fontosnak tartom, hogy ezek a tapasztalatok és alkalmazási módok csak és kizárólag a Doterra olajaira vonatkoznak! Belsőleg és közvetlenül bőrre kenve kérek mindenkit semelyik egyéb más típusú illóolajat NE alkalmazza!
Ha kérdésed van, gyógyulnál vagy részletesebb információk érdekelnek keress bátran!